Etykiety: , , , , , ,

Wolny Strzelec czyli kto?

Witaj!

Dziś powiem troszkę o moim zawodzie - Wolny Strzelec - otóż jestem osobą, która działa niezależnie od nikogo poza klientem - jestem osobą która nie ma "szefa" a kilka zleceniodawców (nie szefów).
Czym się różni zleceniodawca od szefa?
  • nie marudzi
  • ma mnie za eksperta i traktuje z poważaniem
  • płaci więcej :)
Co do ostatniego punktu to trzeba się trochę znać na tym co się robi i liznąć trochę marketingu i perswazji :)
Wg. niego płaci mniej, ale czasami wystarczy odpowiednio go pokierować, aby zapłacił więcej niż mu się wydaje...

Przykład:
Robiłem stronę dla Biura Podróży ADAM w Inowrocławiu - podstawowa umowa była na 340zł, w międzyczasie Pan Adam zapłacił za szybszy serwer, więcej podstron, inną domenę, pozycjonowanie strony i w sumie w przeciągu miesiąca wydał dokładnie 819,12zł małymi kroczkami ku bogactwu :)

Kto może zostać Freelansler'em?

FreelanCity.pl - FanPage na Facebooku


Każdy kto ma hobby i pasje - ja np. interesuje się Marketingiem i Pozycjonowaniem Stron Internetowych - Ty możesz się się interesować odchudzaniem, grą na gitarze, biznesem czy każdym innym tematem - bylebyś wiedział co robisz, lubił to i był ekspertem w tym temacie.

Jak zostać Freelansler'em?

To jest dosyć proste - Najprostsza metoda to wejście w dowolną Giełdę Ofert np. Zlecenia Przez Net, na GoldenLine, FreelanCity - Trzeba tylko wygrać zlecenie, co proste nie jest... niestety :(

Można też tak - telemarketing (dzwonisz do potencjalnie zainteresowanych osób), akwizycja - To drugie to dobre na przełamanie nieśmiałości, dodanie sobie pewności siebie, ale też zwiększenie zysków, gdyż Akwizycja to kontakt bezpośredni z klientem, który zawsze zwiększa sprzedaż :)

Mateusz Jaworowicz
::

Klinij w Plusik - Postaw Frugo

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękujemy :)