Etykiety: , , , , , , ,

Moda na Drewniane Kominki :D

Witajcie!
Dziś o kominkach - chciałem sobie taki wybudować - standardowy kominek jakiegoś fajnego projektu :D
okazało się, że mogę mieć zajefany kominek z drewna jak to możliwe?

Artykuł, który znajdziesz po kliknięciu w Czytaj Dalej - został przygotowany przez mojego fachowca od kominka, który sobie wybuduję - będzie pasował do mojego drewnianego domku, którego zdjęcie dałem w tym artykule. :)


 

To oczywiste - drewnem w kominku palimy! Tym razem jednak nie chodzi nam o drewno opało­we.

Chcemy pokazać, jak można zbudować kominek, używając do tego... drewna. Drewno w zasadzie jest materiałem palnym i jako takie powinno być przy budowie kominka unika­ne... Jeśli jednak zachowamy pewne warunki bez­pieczeństwa i zastosujemy drewno odpowiedniego rodzaju, to właśnie drewno - jak żaden inny mate­riał - potrafi dać kominkowi to „coś", szczególnie, gdy myślimy o kominku rustykalnym - Dekoracyjnym.

Drewno wykorzystywane przy budowie kominka powinno być przede wszystkim wysokiej jakości i suche - panująca w palenisku temperatura szybko wystawi ocenę.

Trzeba zapomnieć o drewnie żywicznym, bo pojawią się na kominku zacieki. Trzeba zapomnieć o nie­sprawdzonej technice łączenia na jakieś gwoździki czy byle jaki klej - wszystko rozsypie się zanim wygaśnie pierwszy wsad do paleniska. Jeśli drewno do palenia w kominku, to najlepiej dąb i grab. Jeśli drewno „na" kominek, to tylko dobrej jakości dąb, orzech lub drewna egzotyczne, jak np. mahoń. Szczególnie to ostatnie drewno jest teraz bardziej dostępne niż kiedykolwiek, a jego pochodzenie z krainy upału i wilgoci gwarantuje stabilność parametrów w kominkowych zastosowaniach. Z drewna wykonać można w kominku nie tylko tzw. belkę. Choć i ona potrafi swoim kształtem i jakością, obróbki nadać kominkowi charakter. Z drewna wykonać można kompletny kominkowy portal w stylu angielskim i nawet uzupełnić go o boczne regały biblioteczne. Można z drewna wykonać ławy, półki, barki i schowki, stanowiące integralną część zabudowy kominkowej. Jeżeli ta zabudowa jest duża, to wręcz mówić można o całej aranżacji wnętrza z kominkiem w roli głównej, gdzie wszystkie detale pomieszczenia są spójne. W takich zastosowaniach drewno daje nieograniczone wprost możliwości. Mistrzami w zastosowaniach kominkowych drewna są firmy francuskie, które przez lata dorobiły się całkiem pokaźnej oferty kominków o „drewnianym" charakterze.

Z tej przebogatej oferty wybrałem materiały tylko dwóch firm: CHEMINĆES CHAZELLES i FABRI-LOR. Po pierwsze dlatego, że wzornictwo komin­ków wykorzystujących drewniane elementy akurat w tych firmach najbardziej mi się podoba. Po drugie, by pokazać, że nawet w ofertach zaledwie dwóch firm można mieć tak wielką ilość propozycji, że trudno nie znaleźć tam czegoś dla siebie.

A swój kominek kupiłem o tu: Kominki Inowrocław WOCH
::

Klinij w Plusik - Postaw Frugo

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękujemy :)