Etykiety: , , ,

Co pije James Bond?

Ja mogę się tylko domyślać co pijesz Ty... ale co pije James Bond zapewne nie wiesz :D
Przeczytaj, poznaj sekretny przepis i... Czytaj Dalej :)Martini Extra Dry to jeden z najsłynniejszych wermutów na świecie. Jego receptura jest pitnie strzeżoną tajemnicą. Spróbuj ulubionego drinku Jamesa I Bonda.

I Receptura koktajlu: Martini Cocktail Traditional I
• 40 ml Bombay Sapphire Gin I
• 20 ml Martini Extra Dry I
• oliwka

Przygotowuje się go mieszając w szklanicy barmańskiej i wlewając do schto-dzonego kieliszka. Na koniec dodajemy oliwkę i paseczek skórki cytrynowej. Jedynie James Bond przygotowuje ten koktajl w shakerze.

Martini.... Historia usłana Wódą :)
Marka Martini od lat kojarzona jest z oryginalnym smakiem i eleganckim stylem. Liczące ponad 130 lat tuiyńskie receptury wermutów cieszą się uznaniem na całym świecie. Martini sławę zawdzięcza zarówno artystom tworzącym markę, jak i ludziom pracującym nad objętym tajemnicą procesem produkcji. Dziś tylko dwie osoby na świecie znają recepturę, składniki, proporcje i technologię niezmiennego smaku.

1 lipca 1847 roku piemonccy kupcy Clemente Michel, Carlo Re, Carlo Agnelli i Eligio Baudino założyli w Turynie „Krajową destylarnię spirytusu winnego na użytek Francji" oraz „Skład rumu, absyntu, kirschu, koniaku, curaęao". W 1864 roku pod doskonałym kierownictwem Luigi Rossiego produkcja zostaje skupiona i w jednym miejscu - w małej miejsco-) wości Bsssione w okolicy Turynu. Produkty Martini & Rossi szybko zdobywają uznanie klientów i znawców napojów. Czego potwierdzeniem są pierwsze nagrody otrzymane na międzynarodowych wystawach w Dublinie, i Paryżu.


O jej sile świadczy również fakt, że spółka została „oficjalnym dostawcą" wielu pałaców królewskich w Europie, a także Cesarza Japonii, Ekspansji rynkowej od samego początku miały służyć oryginalne działania reklamowe. Spółka do tworzenia swojego wizerunku angażuje znanych rysowników, m.in. Marcello Dudovich, Jean Droit, Leonetto Capiello, którzy na zasadzie wyłączności wykonali dla Martini & Rossi pierwsze słynne plakaty. W latach 30. XX wieku powstają wspaniałe prace reklamowe autorstwa Lubattiego, Petitiego, Alessia czy Riccobałdiego. Spółka stała się znana również z transmisji słynnych koncertów Martimego. Właśnie te koncerty pozwolą na rozpowszechnienie wśród włoskiej publiczności rodzącej się gwiazdy - Marii Callas. Lata 50. to powrót na rynki, dzięki wdrożeniu nowoczesnych technik organizacji handlowej. W 1950 roku Martini & Rossi przekształca się w Spółkę Akcyjną. Reklamy firmują swoim nazwiskiem takie sławy, jak: Armando Testa, Mario Rossi, Atanasio Soldati, Andy Warhol. Wtedy też zapoczątkowano słynne inicjatywy reklamowe polegające na utworzeniu Terrazze Martini w Paryżu, Mediolanie, Londynie, Brukseli, Barcelonie, San Paolo oraz Genui. W 1961 r. otwarto Muzeum Martini w Pessione. Spektakularnym wydarzeniem było zorganizowanie w 1968 r. Martini Racing.

W 1987 r. Grupa Martini powierzyła dystrybucję swoich produktów w Stanach Zjednoczonych grupie Bacardi Limited. Owocna współpraca przyczyniła się do połączenia obu firm. W efekcie w 1993 r. powstała Grupa Bacardi - Martini, zajmująca się dzisiaj produkcją, handlem oraz dystrybucją najsłynniejszych wermutów na świecie.

Mateusz - no to FruGo

P.S.
Jeszcze drobna uwaga... ten artykuł został tutaj opublikowany ponieważ zaintrygował mnie tytuł... Ciebie chyba też :P

Ale ja sam nie pije od wielu wielu lat i nigdy nie piłem... przynajmniej nie z własnej woli
::

Klinij w Plusik - Postaw Frugo

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękujemy :)