Etykiety: , , , , ,

ACTA, SOPA i PIPA - To niepotrzebne ustawy... na przykładach

A więc teraz pokażę kilka przykładów dlaczego "piractwo" jest czasem dobre, a ustawy są niepotrzebne :)


Przykład z wczorajszego dnia - na komputerze miałem zainstalowany program Internet Download Manager... ściągnięty z Chomika i tak sobie na nim działałem - znam go jak jeszcze był pod nazwą Free Download Manager z racji iż crack przestał działać po aktualizacji, a nie znalazłem "czystego" pliku bez wirusa postanowiłem z ciekawości zajrzeć na stronę programu i zobaczyć w jakiej jest cenie... patrzę cena w miarę przystępna 24,99$ (pamiętam jak pierwszy raz ściągałem jeszcze wersję TRIAL to była to cena 49$)

Internet Download Manger - 85zł


Czy to jest dużo? Jeżeli korzystamy z programu nonstop i jest on nam niezbędny oraz jest w przystępnej cenie dla Nas to proszę... KUPUJ LEGALNE PROGRAMY!

Windows

Nie oszukujmy się w Polsce, gdzie nie spojrzę mamy nielegalnego Windowsa... sam miałem 5 lat temu, ale po tym jak kilka razy straciłem pliki przez wirusy, nagłe awarie i inne podobne sytuacje stwierdziłem, że nie ma sensu a 300zł to nie wydatek (wtedy jeszcze byłem częstym klientem i prawie pracownikiem serwisu komputerowego).

Później był serwer na Windowsie (legalnym), Windows 7 i pewnie jak dobrze pójdzie będzie Windows 8 wszystko na licencji :D dać foto naklejki?

System Operacyjny Komputerów Apple - Mac Os X


Teraz mamy kolejny system operacyjny - przed zakupem sprzętu zaopatrzyłem się w trial  programu do wirtualizacji i ściągnąłem Mac Os X - potestowałem i całą pewnością w tym roku kupię sobie Macbooka Air

Dlaczego Piractwo Istnieje?
  • Wysokie Ceny programów
  • Mała dostępność wersji testowych wielu programów
  • Małe zarobki 
  • Mentalność ludzi - "Skoro jest za darmo to dlaczego nie"
To główne cechy, ale pamiętaj...
Jeżeli z programu korzystasz często, lubisz go i nie wyobrażasz sobie bez niego życia to - ZAPŁAĆ ZA NIEGO!
::

Klinij w Plusik - Postaw Frugo

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękujemy :)