Etykiety: , ,

Kim jest Rzecznik czyli od kogo kłamstwa się uczyć...

Kim, że jest rzecznik firmy X - To osoba która swoją osoba chroni dobro swojej firmy... kiedyś w jednym z pierwszych odcinków Rodziny Zastępczej byłoto wyjaśnione bardziej niż dobitnie - W skrócie Główna bohaterka [*] dostała pracę w jakiejś frmie budowlanej z nikłą reputacją  w branży - nawciskano jej że to wszystko nie prawda (oczywiście efekt taki że ona mówiła to opinii publicznej) a odeszła bo... to wszystko okazało się prawdą - Ona tych systemów pewnie na oczy nie widziała "najlepszy zabezpieczeń na świecie" a co to - Pentagon? Ludzie są po prostu czasami za łatwowierni - taki rzecznik nie bez powodu ma jedną z najwyższych pensji - działają oni jak agencja PR która usuwa lub kreuje fakty na temat danej osoby (wiem bo sam korzystałem żeby mieć więcej klientów) - na blogu u mnie w sumie pojawi się artykuł o tym kim jest rzecznik prasowy i ten komentarz można traktować jak jego zajawkę - po raz kolejny mam inspiracje dzięki aW - thx!
Taki komentarz napisałem na AntyWeb'ie i tak jak obiecałem tak robię - piszę o tym kim się rzecznicy i dlaczego powinno ich się wysyłać na uniwersytety uczyć kłamstwa, pewnie oszust finansowy albo inny bandyta (popełniający przestępstwa człowiek to dla mnie bandyta, chyba że robi to nieumyślnie i od tego nie ma wyjątków o tym też wkrótce napiszę).

Więc trzeba jeszcze dodać co taki rzecznik wyprawia:
http://www.pracuj.pl/praca/rzecznik-prasowy-katowice,oferta,2294883
ogólnie rzecz ujmując robi wszystko, aczkolwiek ta oferta jest podobno zła bo trzeba robić wszytsko (z czyszczeniem WC włącznie) więc można znaleźć proste i fajne oferty pracy za 2 tysiące netto w których jest napisanie w odpowiedniej rubryczce jako zakres obowiązków - "reprezentowanie stanowiska firmy" no i tutaj mamy bardzo ciekawą informacje co taki rzecznik wyprawia...


Kim Jest Rzecznik Prasowy dla Firmy?Reprezentuje Stanowisko Firmy (i firmę przy okazji)... mówiąc to co Firma (szef) kazał powiedzieć.
Więc nawet jeżeli takowy rzecznik wie, że firma X brała udział w przekręcie przetargowym (przykład) doszło to do mediów to taki rzecznik daje tekst (który przesłał sam szef albo osoba odpowiedzialna za PR):
Firma X dementuje wszelkie informacje dotyczące, jakoby wygrała konkurs na wykonanie Y ponieważ wręczyła osobie Z łapówkę - wszelkie te informacje to plotki rozsiewane przez firmy lub jedną z firm z nami konkurujących... Oferta wygrała ponieważ była w ocenie komisji najlepsza jak pozostałe produkty i usługi firmy X świadczone na światowym poziomie
Wracając do Reprezentowania Stanowiska Firmy -  w dwóch zdaniach można określić to jako - mówienie i ogłaszanie informacji do wiadomości publicznej tego co nakazała agencja PR bądź inna odpowiedzialna osoba - bojąc się o stratę pracy (o którą obecnie ciężko) taka osoba przekaże każdą nawet kłamliwą informacje (z pełną świadomością i bez mrugnięcia okiem).

FrUgoś
::

Klinij w Plusik - Postaw Frugo

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękujemy :)